Home
Away
Time | Event | Details |
---|---|---|
6:00am- 7:00pm |
Middle School - MS 2305 Cafeteria
more.. Kent Robbins | |
Kent Robbins | ||
8:00am- 11:00am |
High School - HS 3500 Gymnasium
more.. Chris Snyder | |
Chris Snyder | ||
8:30am- 11:15am |
Elementary School - ES 1125a Gymnasium
Ryan Novak | |
Ryan Novak | ||
9:00am- 9:00pm |
High School - HS 3600a Auditorium (Meetings/Performances)
Jenn Bates | |
Jenn Bates | ||
11:00am- 5:00pm |
Middle School - MS 2218 Swimming Pool
Jen VanNostrand | |
Jen VanNostrand | ||
11:45am- 2:00pm |
Middle School - MS 2201 Gymnasium
Kirk Seesholtz | |
Kirk Seesholtz | ||
1:00pm | Bus Info Leaves:
12:00pm
| vs. Southern Columbia Area
8th Grade Tournament |
8th Grade Tournament | ||
7:30pm | Bus Info Leaves:
4:15pm
| vs. Loyalsock Township |
Time | Event | Details |
---|---|---|
9:00am- 9:00pm |
High School - HS 3600a Auditorium (Meetings/Performances)
Jenn Bates | |
Jenn Bates | ||
12:00pm- 2:00pm |
Elementary School - ES 1125a Gymnasium
Carol Rakich | |
Carol Rakich | ||
12:00pm- 5:00pm |
High School - HS 3417 Cafeteria
more.. Nate Johnson | |
Nate Johnson | ||
5:00pm- 8:00pm |
Middle School - MS 2218 Swimming Pool
Jason Bartholomew | |
Jason Bartholomew |
Time | Event | Details |
---|---|---|
3:00pm- 5:15pm |
High School - HS 3500 Gymnasium
| |
3:00pm- 9:00pm |
High School - HS 3600a Auditorium (Meetings/Performances)
Jenn Bates | |
Jenn Bates | ||
3:00pm- 5:00pm |
Middle School - MS 2203 Adaptive Gym
| |
3:00pm- 5:30pm |
High School - HS 3503 Auxiliary Gym/Wrestling Room
more.. | |
5:00pm- 9:00pm |
Middle School - MS 2218 Swimming Pool
| |
5:00pm- 8:00pm |
HS 3503 Auxiliary Gym/Turf Room
Nathan Johnson | |
Nathan Johnson | ||
5:30pm | Bus Info Leaves:
4:45pm
(Location Changed) | vs. Bloomsburg Area |
5:30pm- 7:00pm |
Elementary School - ES 1125a Gymnasium
Ryan Novak | |
Ryan Novak | ||
6:00pm- 7:30pm |
Middle School - MS 2201 Gymnasium
Ken Taylor | |
Ken Taylor | ||
7:30pm | Bus Info Leaves:
6:30pm
(Location Changed) | vs. Bloomsburg Area |
7:30pm | vs. Danville Area
Dance Team WHLM | |
Dance Team WHLM |
Time | Event | Details |
---|---|---|
3:00pm- 5:00pm |
Middle School - MS 2201 Gymnasium
| |
3:00pm- 6:00pm |
Elementary School - ES 1125a Gymnasium
| |
3:00pm- 9:00pm |
High School - HS 3600a Auditorium (Meetings/Performances)
Jenn Bates | |
Jenn Bates | ||
4:30pm | vs. Williamsport Area | |
4:30pm | vs. Williamsport Area | |
5:00pm- 9:00pm |
Middle School - MS 2218 Swimming Pool
| |
5:00pm- 7:00pm |
Middle School - MS 2201 Gymnasium
Kirk Seesholtz | |
Kirk Seesholtz | ||
5:00pm- 8:00pm |
HS 3503 Auxiliary Gym/Turf Room
Nathan Johnson | |
Nathan Johnson | ||
6:00pm- 8:00pm |
Elementary School - ES 1125a Gymnasium
| |
6:00pm | vs. Selinsgrove Area | |
7:00pm | vs. Selinsgrove Area | |
7:30pm | Bus Info Leaves:
4:15pm
| vs. Montoursville Area |
Time | Event | Details |
---|---|---|
3:00pm- 5:30pm |
High School - HS 3500 Gymnasium
| |
3:00pm- 5:00pm |
Middle School - MS 2201 Gymnasium
| |
3:00pm | Bus Info Leaves:
--
| vs. Lewisburg Area |
3:00pm- 9:00pm |
High School - HS 3600a Auditorium (Meetings/Performances)
Jenn Bates | |
Jenn Bates | ||
3:00pm- 5:00pm |
Middle School - MS 2203 Adaptive Gym
| |
3:00pm- 5:30pm |
High School - HS 3503 Auxiliary Gym/Wrestling Room
more.. | |
5:00pm- 9:00pm |
Middle School - MS 2218 Swimming Pool
| |
5:00pm- 8:00pm |
HS 3503 Auxiliary Gym/Turf Room
Nathan Johnson | |
Nathan Johnson | ||
5:30pm | Bus Info Leaves:
4:00pm
(Rescheduled from 01-18-20) | vs. Hughesville Jr/Sr High School |
5:30pm- 7:30pm |
Elementary School - ES 1125a Gymnasium
| |
6:00pm- 7:30pm |
Middle School - MS 2201 Gymnasium
Steve Dolak | |
Steve Dolak | ||
6:00pm- 7:30pm |
Middle School - MS 2201 Gymnasium
Steve Dolak | |
Steve Dolak | ||
6:00pm- 7:30pm |
High School - HS 3500 Gymnasium
Ken Taylor | |
Ken Taylor | ||
6:30pm- 9:00pm |
Elementary School - ES 1126a Cafeteria
Paul Zajac | |
Paul Zajac | ||
7:30pm | Bus Info Leaves:
5:45pm
(Rescheduled from 01-18-20) | vs. Hughesville Jr/Sr High School |
7:30pm | Bus Info Leaves:
4:15pm
| vs. Lewisburg Area |
Time | Event | Details |
---|---|---|
3:00pm- 5:00pm |
Middle School - MS 2201 Gymnasium
| |
3:00pm- 5:15pm |
High School - HS 3500 Gymnasium
| |
3:00pm- 9:00pm |
High School - HS 3600a Auditorium (Meetings/Performances)
Jenn Bates | |
Jenn Bates | ||
3:00pm- 5:00pm |
Middle School - MS 2203 Adaptive Gym
| |
3:00pm- 5:30pm |
High School - HS 3503 Auxiliary Gym/Wrestling Room
more.. | |
3:45pm- 5:00pm |
Elementary School - ES 1200a Library
Melissa Hess | |
Melissa Hess | ||
5:00pm- 9:00pm |
Middle School - MS 2218 Swimming Pool
| |
5:00pm- 7:00pm |
Middle School - MS 2201 Gymnasium
Kirk Seesholtz | |
Kirk Seesholtz | ||
5:00pm- 8:00pm |
HS 3503 Auxiliary Gym/Turf Room
Nathan Johnson | |
Nathan Johnson | ||
5:30pm- 7:30pm |
Elementary School - ES 1125a Gymnasium
| |
7:30pm | vs. Bloomsburg Area |
Time | Event | Details |
---|---|---|
3:00pm- 5:30pm |
High School - HS 3500 Gymnasium
| |
3:00pm- 9:00pm |
High School - HS 3600a Auditorium (Meetings/Performances)
Jenn Bates | |
Jenn Bates | ||
3:00pm- 5:00pm |
Middle School - MS 2203 Adaptive Gym
| |
3:00pm- 5:30pm |
High School - HS 3503 Auxiliary Gym/Wrestling Room
more.. | |
4:30pm | Bus Info Leaves:
4:45pm
(Cancelled) | vs. Berwick Area
8th grade @ 4:30 7th grade @ 5:30 |
8th grade @ 4:30 7th grade @ 5:30 | ||
5:00pm- 7:00pm |
Elementary School - ES 1125a Gymnasium
| |
5:00pm | Bus Info Leaves:
2:15pm
(Cancelled) | vs. Shamokin Area |
5:00pm- 8:00pm |
HS 3503 Auxiliary Gym/Turf Room
Nathan Johnson | |
Nathan Johnson | ||
5:30pm- 8:00pm |
High School - HS 3500 Gymnasium
|